آفرند

مزوتراپی

خانه / سرویس‌ها / مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که از تزریق ویتامین ها ،پروتئین ها ، آنزیم ها ، عصاره های گیاهی و... برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی استفاده می کند.

میشل پیستور ، پزشکی در فرانسه ، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد و در اصل برای تسکین درد استفاده شد. در طی سالهای گذشته ، در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوبیت یافته است.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی است که از تزریق ویتامین ها ،پروتئین ها ، آنزیم ها ، عصاره های گیاهی و... برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی استفاده می کند.

میشل پیستور ، پزشکی در فرانسه ، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد و در اصل برای تسکین درد استفاده شد. در طی سالهای گذشته ، در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوبیت یافته است.

امروزه ، مزوتراپی به موارد زیر استفاده می شود:

برای از بین بردن چربی در مناطقی مانند شکم ، ران ، باسن ،پهلو ، پاها ، بازوها و صورت
کاهش سلولیت
چین و چروک و خطوط را محو می کند
سفت شدن پوست بدن
جوانسازی پوست
لیفت پوست صورت
ویتامینه کردن پوست
روشن کردن پوست صورت
از بین بردن لک های ایجاد شده ر‌وی پوست
درمان موها (قطه ریزش و رشد مجدد موها)
تیرگی زیر چشم
از بین بردن غبغب

در این روش از یک سری سوزن های بسیار ظریف برای تزریق لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می شود

.
ایده پشت مزوتراپی این است که مسائل اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که باعث آسیب به پوست می شود ، اصلاح می کند.
قیمت آن چند است؟
هزینه مزوتراپی به نوع درمانی که انجام می دهید ، نوع موادی که برای شما استفاده میشود ،میزان مصرف مواد و تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی دارد. به طور کلی ، هزینه یک جلسه بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. از آنجا که مزوتراپی یک روش زیبایی است و از نظر پزشکی ضروری نیست ، شرکتهای بیمه معمولاً هزینه ای را پرداخت نمی کنند.

قبل از انجام مزوتراپی باید چه ماری انجام دهیم؟
قبل از انجام مزوتراپی با دکتر مشاوره میکنید تا بفهمید چه انتظاری باید از مزوتراپی داشته باشید و آیا این روش برای شما مناسب است؟ ممکن است پزشک‌از شما بخواهد از مصرف آسپرین (بوفرین) و سایر (NSAID) به مدت یک هفته قبل از مزوتراپی خودداری کنید. این داروهای تسکین دهنده درد و داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی میتواند خطر خونریزی و کبودی در طی مزوتراپی را افزایش دهند.

در جلسه های مزوتراپی چه اتفاقی می افتد؟
در طول هر جلسه ، ممکن است با تشخیص دکتر از داروی بی حسی استفاده شود. با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص ، یک سری تزریق انجام میشود . سوزن ممکن است به یک اسلحه مکانیکی متصل شود تا تزریق های زیاد و پشت سر هم انجام دهد.

تزریقات مزوتراپی در اعماق مختلف - از 1 تا 4 میلی متر به داخل پوست انجام میشود ، بسته به شرایطی که تحت درمان قرار داده اید. پزشک شما ممکن است سوزن را به صورت زاویه دار درون پوست شما قرار دهد . در هر تزریق فقط یک قطره کوچک از محلول را وارد پوست شما میشود
هر فرد برای گرفتن نتیجه مطلوب به چندین جلسه مزوتراپی نیاز دارد. شما باید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 15 بار به مرکز مراجعه کنید . در ابتدا ، هر 7 تا 10 روز تزریق می کنید و پوست شما شروع به بهبود می کند ، درمان ها مهمولا هر هفته تا دو هفته یک بار یا یک بار یا ماهی یکبار باشد.

روش کار چقدر موثر است؟
مزوتراپی مثل سایر درمانهای دیگر تاثیرات متفاوتی دارد که بسته به مشکل فرد دارد که در جلسه مشاوره مشخص میشود
مزوتراپی تاثیرات خوب و‌مثبتی دارد اما باید طبق نظر پزشک و دستور درمانی که برای فرد مشخص میشود جلسات دقیق و‌منظم رعایت شود تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید
مزوتراپی صورت؟

تلاش همه ما برای داشتن پوستی صاف و شفاف پایان ناپذیر است. روش های زیادی وجود دارند که می ‎توانند به شما در رسیدن به پوست صاف ، شفاف و سالم کمک کنند. مزوتراپی یکی از این روش هایی است که به شما نوید رسیدن به این پوست را میدهد مزوتراپی است.

چربی زدایی و رفع سلولیت

گاهی اوقات چربی به صورت گلوله گلوه در زیر پوست جمع می شود ظاهر ناخوشایندی را به وجود می آورد. به این حالت سلولیت گفته می شود که اثر منفی بر زیبایی ظاهری می گذارد و سبب می شود بسیاری از افراد برای درمان دست به کار شوند
در این روش بعد از انجام و تزریق دارو به بافت هدف سلول‌های حاوی چربی در زیرپوست آزادشده و شکسته می‌شوند و درنهایت ضعیف و منهدم می‌گردند. بعد از انهدام سلول‌های مرده، چربی‌های آزادشده درون جریان خون قرارگرفته و درنهایت از طریق روده و کلیه از بدن دفع می‌شوند.

از بین بردن چین‌ و چروک
وقتی سلول‌های چربی بعد از درمان به این روش منهدم شده و از بدن خارج می‌شوند سایر مواد و ویتامین‌های موجود در داروی مزوتراپی که به درون بدن تزریق‌شده است باعث افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند و آسیب های ایجاد شده در پوست را که به‌ وسیله مواد مضری به نام رادیکال‌های آزاد به وجود می آیند را خنثی می‌کنند. علاوه بر خنثی کردن اثر نامناسب این مواد، ظاهر طبیعی‌تر و زیباتر را به‌خصوص در ناحیه پلک‌ها، صورت و گردن ایجاد کرده و باعث درمان چین و چروک صورت می شوند.

تأثیر مزوتراپی بر ریزش مو

مزوتراپی در اصل یک روش درمانی جایگزین است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار میرود. اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدار عوامل رشد، پروتئینها و ویتامینها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شدهاند. بدون تردید، مزوتراپی امروزه به عنوان یکی از سریعترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دیهیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود. روشی که بدون نیاز به جراحی و بانک مو بهترین نتیجه را از طریق کارکردی غیر تتهاجمی بر جای میگذارد.

در افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند
می‌توان به روش مزوتراپی مواد موردنیاز و داروهای مناسب را با تزریق به بافت موردنظر در پوست سر انتقال داد و سریع‌تر جلوی ریزش مو را گرفت. در این روش علاوه بر قطع ریزش مو، در صورت استفاده صحیح پزشک از مزوتراپی ، رشد دوباره مو آغازشده و فرد پرپشت شدن موی خود را نسبت به قبل از انجام این روش درمان به‌ صورت کاملاً محسوسی مشاهده می‌نماید. همچنین مزوتراپی در ناحیه سر باعث افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر شده و به درخشندگی و مقاومت مو نیز کمک می‌کند.

مزوتراپی و شاداب کردن پوست
دوستان عزیز همه ما میدانیم هرچه سن فرد بالاتر میرود به‌ صورت غیرارادی میزان ساخت کلاژن در پوست کاهش میابد. کلاژن مهم‌ترین عامل در حفظ جوانی و استحکام پوست است به‌ طوری‌ که کاهش آن به‌ مرور موجب ایجاد چین‌ و چروک و افتادگی پوست می‌شود. علاوه بر کاهش میزان کلاژن در اثر افزایش سن، قرارگیری در معرض نور آفتاب، تغذیه نامناسب، هوای آلوده، تغییرات جوی، سن، ارث و حتی استرس و فشارهای عصبی اثرات نامناسبی بر روی پوست می‌گذارند. شاید بسیاری از افراد استفاده از کرم‌ها و لوسیون ها را در دستور کار روزانه خود قرار دهند اما تأثیر این‌گونه موارد بسیار کند بوده و ممکن است تأثیرات چشم‌گیری بر سطح پوست نداشته باشند. همچنین تکرار استفاده از این مواد خود عاملی برای خستگی و عدم استفاده فرد می‌گردد. حتی در صورت استفاده مکرر از این مواد باید خاطرنشان کرد که این کرم‌ها قادر به کم کردن عمق چروک‌ها نیستند و فقط می‌توانند از بروز چروک‌های جدید جلوگیری کنند.
در نتیجه مزوتراپی روش بهتری برای بر طرف کردن این مشکلات است و باعث جوانسازی شادابی و‌ویتامینه کردن پوست و‌همچنین باعث تحریک کلاژن سازی میشود.

چه عواملی باعث ریزش مو میشود؟
باید بدانید در اغلب افراد روزانه به طور متوسط 50 تا 100 تار موی سر خود را به دلیل ریزش از دست میدهند، اما این میزان از ریزش مو کاملاً طبیعی است و از نظر ظاهری هم به چشم نمیآید. از طرف دیگر بعضی افراد ممکن است دچار ریزش شدید موی سر شوند و لکههای طاسی یا کچلی بزرگ و ناخوشایندی روی سرشان ایجاد شود.