آفرند

امبدینگ

خانه / سرویس‌ها / امبدینگ

امبدینگ

نخ چربی سوز (نخ لاغری) یا امبدینگ

نخ چربی سوز یا (امبدینگ) با استفاده از نخ لاغری، روشی ساده و سریع برای لاغری موضعی است. برای اکثر افراد لاغری موضعی بدن تبدیل به آرزویی دست نیافتنی شده است.
افراد دارای اضافه وزن همیشه تمایل دارند تا بخش خاصی از بدنشان لاغر شود، اما آنچه که بدیهی است، آنست که هیچ رژیم و روش ورزشی ای نیست که بتواند به طور قطع و صد در صد ناحیه خاصی از بدن را کوچک کند. اما علم هیچ گاه انسان را نا امید نمیکند و همیشه به دنبال راهی جهت برآورده سازی آرزوهای انسان است

روش درمانی امبدینگ یا استفاده از نخ لاغری چیست؟

امبدینگ یا استفاده از نخ لاغری ویژه لاغری موضعی، روشی درمانی در طب سوزنی است. در این روش درمانی، فرد درمانگر به جای آنکه از سوزن برای طب سوزنی استفاده کند، نخ لاغری قابل جذب را جایگزین میکند.
این نخ های لاغری از جنس cutgut يا كروميك هستند و در نقاطی از بدن که ویژه انجام طب سوزنی هستند کاشته میشوند. مدت زمان لازم برای جذب این نخ ها در بدن سه هفته است، در این مدت به صورت پیوسته نقاط مرتبط با طب سوزنی را تحریک کرده و کم کم جذب بدن میشوند.
واکنش بدن به نخ های کاشته شده همانند واکنش به طب سوزنی میباشد.
در مدت زمان لازم، فرد دریافت کننده امبدینگ با انجام فعالیت های روزانه نواحی کاشت شده را تحریک میکند و بدین واسطه عمل لاغری را تسریع میبخشد، پس از طی زمان مذکور با بازگشت به پزشک جهت تمدید امبدینگ و ادامه دوره درمانی اقدام میکند.

 

کارکرد امبدینگ برای لاغری چیست؟
نخ و سوزنی که وارد بدن فرد می‌شود در واقع جسم خارجی است که به بدن وارد شده است. دکتر رضا حشمت، متخصص طب سوزنی، در این باره می‌گوید: این جسم خارجی بدن را متوجه می‌کند و بدن برای دفع آن خون‌رسانی و متابولیسم را در آن منطقه زیاد می‌کند و در فرآیند لاغری دقیقا باید همین اتفاق بیفتد که اکسیژن رسانی و خون رسانی بیشتر شود و هورمون‌های ضد التهاب ترشح شود و متابولیسم بالا برود. زمانی که نخ کار خود را انجام می‌دهد، بدن آن را جذب می‌کند. به این ترتیب بدن گول می‌خورد چون جسمی وارد بدن شده که عفونت و حساسیت ایجاد نمی‌کند. به طور مثال در لاغری موضعی در ناحیه شکم با این کار جریان گردش خون در ناحیه شکم بیشتر می‌شود و متابولیسم و چربی‌سوزی بهتر می‌شود.

 

لازم نیست رژیم بگیرید
فردی که برای طب سوزنی و امبدینگ مراجعه می‌کند نباید به فکر رژیم غذایی باشد چون طب سوزنی وظیفه‌اش این است که اشتها را کم کند. یعنی بیمار باید زود سیر شود یا ولعش را نسبت به غذا کاهش پیدا کند. اگر چنین اتفاقی نیفتد یعنی طب سوزنی اثر نکرده است. حالا وقتی بیمار بی‌اشتها شد به او رژیم غذایی خاصی داده نمی‌شود و فقط توصیه می‌شود به خصوص شب‌ها کیفیت غذایش را عوض کند. چون طی روز انرژی خورشید وجود دارد و بدن سطح انرژی بالایی دارد و خوابش نمی‌آید. اما شب‌ها که بدن خوابش می‌آید و سطح انرژی کاهش پیدا می‌کند معده می‌خواهد استراحت کند، بنابراین توصیه می‌شود شب‌ها تا قبل از تاریکی هوا، شام میل شود یا بعد از تاریکی غذای سنگین خورده نشود و بیشتر سبزی‌های پخته باشد و گوشت و برنج کمتر بوده و غذا گرم و آبکی باشد که معده شب‌ها بیشتر غذاهای گرم و آبکی را هضم می‌کند. اما باید به این نکته دقت شود که فرد فعالیت روزمره داشته باشد و نیم ساعت ورزش یا پیاده روی را در روز حتما انجام دهد. این روش می‌تواند جایگزین رژیم‌های سخت لاغری باشد.

 

چطور با امبدینگ لاغر شویم؟
همان نقاط طب سوزنی که برای لاغری در نظر گرفته می‌شود را به وسیله کاشت نخ تحریک می‌کنند. در این روش نخ یک بار وارد بدن فرد می‌شود و یک ماه بعد سایز، وزن و اشتهایش مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت رضایت بیمار و پزشک دفعه دوم یک ماه بعد این روش تکرار می‌شود و بار سوم ۶ ماه بعد و به همین ترتیب فواصل زمانی مراجعه بیشتر می‌شود.

امبدینگ عوارض دارد؟
در این روش از یک نخ جذبی استفاده می‌شود که در جراحی‌ها و در بخیه‌های جذبی از این نخ نیز استفاده می‌شود و هیچ عارضه‌ای ندارد و فقط مقداری از این نخ در نقاط مورد نظر طب سوزنی با سوزن مخصوص کاشته می‌شود.
احتمال عفونت در کاشت نخ یک در ۳۰۰ است که میزان بسیار کمی است و احتمال حساسیت به نخ هم یک در ۴۰۰ است که باز هم احتمال بسیار ناچیزی است که هر دوی این موارد اگر توسط پزشک آموزش دیده انجام شود در بدن فرد قابل کنترل است چون روشی است که تاییدیه وزارت بهداشت را هم دارد.

-افرادی که امبدینگ شکم برای لاغری انجام می دهند چه کارهایی بعد از امبدینگ باید انجام دهند؟

هیچ گونه مراقبت خاصی بعد از امبدینگ لازم نیست در بعضی مواقع پزشک شما آنتی بیوتیک تجویز می کند که باید مصرف کنید و بهتر است روزانه به میزان زیاد آب بنوشید و 2 روز بعد از امبدینگ شکم پیاده روی روزانه به مدت 30 دقیقه داشته باشید.

-امبدینگ شکم برای لاغری در چه افرادی ممنوعیت دارد؟
1.دیابت کنترل نشده
2.بارداری
3.شیردهی(مربوط به 6 ماه اول)
4.زخم یا سابقه زخم های مزمن
5.امبدینگ نزدیک خال های برجسته
6.بیماری های تب زا
7.بیماری های عفونی مزمن
8.توده های زیر پوستی که متوجه نوع آن توده نشدیم.

 

-تعداد جلسات امبدینگ شکم برای لاغری چقدر است؟
تعداد جلسات امبدینگ شکم برای لاغری در افراد مختلف متفاوت است که پزشک شما بر اساس نوع چربی شما تعداد جلسات را تشخیص می دهد و حداقل جلسات امبدینگ شکم برای لاغری 3 جلسه می باشد.

-نتایج اصلی امبدینگ شکم برای لاغری چیست؟
بزرگترین نتیجه امبدینگ شکم، کاهش اشتهای فرد است و به دلیل اینکه نخ ها در بافت چربی کار گذاشته می شوند و با توجه به اینکه بافت چربی خونرسانی بسیار کمی دارد، وقتی نخ ها در بافت چربی گذاشته می شوند خونرسانی آن ناحیه بسیار زیاد می شود در نتیجه بافت چربی از بین می رود.